10. 6. - Memoriál Jiřího Jedličky - soutěž MH

V sobotu 10. 6. 2017 Výškovice hostily ligu FLORIAN CUP – ligu mladých hasičů. Zároveň proběhl již 19. ročník Memoriálu Jiřího Jedličky – soutěž mladších a starších žáků. Bohužel předpověď počasí se naplnila zcela beze zbytku.

Samotné zahájení soutěže bylo naplánováno již na 8. Hodinu ranní. Pro děti byly připraveny dvě disciplíny – požární útok a štafeta požárních dvojic. Po slavnostním nástupu všech družstev se týmy ihned vrhli do plnění svých úkolů. A právě již před prvním družstvem, které se postavilo na start k požárnímu útoku, začalo vydatně pršet a takto to pokračovalo až do samotného ukončení a vyhlášení výsledků. Ovšem všechny děti předvedly, že jsou hasiči tělem i duší tak i přes takto nevlídné podmínky se se vším poprali se ctí.
Požární útoky nejlépe vyšly v kategorii mladších žáků Lubojatům (1. místo, 16,56s), Hájovu A (2. místo 16,60s) a Trojanovicím (3. místo 16,66s). Kategorii starších žáků v PÚ ovládli děti z Tísku (1. místo 15,15s), Lubojaty (2. místo 16,57s) a Výškovice (3. místo 18,35s).
Štafety dvojic nejlépe v mladších vyšly Hájovu B a ve starších Tísku.
Po sečtení výsledků obou disciplín vyšly vítězně v mladších děti z Hájova A a ve starších Tísek.
Krátce před polednem, kdy nám byl déšť již shovívavější, jsme provedli s družstvy, které setrvali, nástup, vyhlášení a předání cen.
Děkujeme tímto všem organizátorům a rozhodčím, kteří v těchto nepříznivých podmínkách několik hodin plnili své „dobrovolné“ povinnosti. Snad jsme si takové „počasí“ na několik let dopředu vybrali a čekají nás je „světlé zítřky“.
Poslední, tentokrát Noční soutěž, nás čeká v srpnu, krátce před oslavami 125 let od založení našeho sboru.

10. 6. - Memoriál Jiřího Jedličky - soutěž MH

• 3. 8. - Noční soutěž (M+Ž)

3. Lukavec 50

Florianek CUP – starší