4. 8. 2017 - Noční soutěž v PÚ - muži, ženy

První srpnový pátek roku 2017 se do Výškovic opět sjeli hasiči a hasičky na 17. ročník Noční soutěže v PÚ. Tropické počasí, které panovalo od časného ráno, naštěstí, oproti předešlým ročníkům, vydrželo až do samotného konce - hodinu před půlnoci venkovní teploměr ukazoval 20 stupňů Celsia. Ale k samotné soutěži.

Start soutěže dle pozvánky naplánován na 21. hod. Již od osmé večerní začali místní hřiště zaplňovat hlavně díky tropickému večeru, místní i přespolní diváci a fanoušci požárního sportu. Zahájení již v naprosté tmě a první útok mužů z Bravantic, kteří k nám přijeli po několika letech. Výsledný čas 17,733s. Druhé družstvo a první kvalitní čas pod 15s v podání Lukavce – nakonec 3. místo. Poté přišly na řadu domácí Výškovice, konkrétně A tým. Jelikož se jim v letošním roce, převážně ze zdravotních důvodů, úplně nedaří, chtěli si alespoň na domácí půdě spravit chuť. Z počátku vše tomu také nasvědčovalo, ovšem nepovedený sestřik na pravém terči zhatil šance na kvalitní umístění – levý terč 14,803s, pravý terč 16,432s.

Po Výškovicích se na start postavili kluci ze Závišicaspiranti na obhajobu vítězství předešlých 3 ročníků. Tentokrát jim ovšem pokus nevyšel dle jejich představ. Časomíra se zastavila v čase 16,376s a celkové 6. místo. První družstvo žen, které se postavilo na start, byly děvčata z Tísku. Bohužel předvedly neplatný pokus a po mnoha letech si tak neodvezly ani jedno z pódiových umístění. V kategorii mužů všem „vypálili rybník“ mladí kluci z Větřkovic. Fantastický čas 14,009s, nový rekord tratě a zasloužené první místo v kategorii mužů. Druhé domácí družstvo mužů z Výškovic svůj pokus nedokončilo vlivem nesestřiknutí pravého terče.

Kromě mužů Větřkovic a Lukavce se pod patnácti vteřinovou hranici dostali ještě muži z Tošovic – konečné 2. Místo za čas 14,588s. Vítězství v kategorii žen si svým prémiovým pokusem ve Výškovicích odvezla děvčata ze Svinova díky kvalitnímu času 19,120s.

Celkem se soutěže zúčastnilo 20 družstev mužů a 7 družstev žen. Nejen, že byl vytvořen nový traťový rekord noční soutěže, ale také pomyslný rekord neklasifikovaných družstev a to celkem 10. Děkujeme všem za skvělou účast a atmosféru a všechny zveme na oslavy 125. let od založení sboru SDH Výškovice, které se uskuteční již příští víkend.

4. 8. 2017 - Noční soutěž v PÚ - muži, ženy