O nás

Sbor dobrovolných hasičů ve Výškovicích má v současné době 116 členů, dívek a žen je 44, chlapců a mužů 72. Ve věkové kategorii do 15-ti let máme 17 členů, od 15ti do 50ti let je celkem 62 členů a těch, kteří mají na svých bedrech 5 křížků a více je 37. Všichni členové SDH se potkávají každoročně (tradičně přelom listopadu a prosince) na výroční valné hromadě sboru, kde se seznámí s činností za uplynulý rok a poté schválí plán na rok nacházející. Zásahová jednotka je zařazena v plošném pokrytí jako JPO V a skládá se ze 17 členů. Soutěžní družstvo mužů čítá 8 členů a každoročně se účastní minimálně 40 soutěží.

Kolektiv mladých hasičů se v současné době skládá ze tři vedoucích a 17 dětí, které tvoří jednu tým mladších a starších žáků. SDH Výškovice sídlí v hasičské zbrojnici, kterou si postavili sami požárníci. Výstavba trvala dva roky a slavnostně byla otevřena v roce 1967 při oslavách 75 let od založení sboru.

Družba s požárníky obce Boxdorf v NDR

V roce 1973 byla navázána družba našeho hasičského sboru a požárníky obce Boxdorf v NDR. Dodnes se konají vzájemné návštěvy obou sborů.

• 2. 8. - Noční soutěž

1. Jistebník 61